Wikipedie

Proč Wiki vzikla a co v ní najdete?

Kolem tohoto Larpu vzniklo díky našemu grafomanovi Astralien mnoho a mnoho textu, který pomáhal se vžitím se do světa. Jenže kam to dát na stránkách? Jak udělat přehlednou strukturu?

Tak jsme se nakonec rozhodli všechny informace, které mohou hráči načerpat, shrnout do jednoho dokumentu tříděného na kapitoly. Tento dokument je takovým průvodcem po světě našeho larpu. Najdete tam pohádky, legendy, informace o rasách a zemích, ale i prology a epilogy k jednotlivým ročníkům.

Není třeba ji celou znát nazpaměť, ale pomůže s hrubým povědomím o světě, o zvyklostech. Kdyby vám nějaké téma ve Wiki chybělo, má to dva možné důvody. První je jasný - nikoho to nenapadlo sepsat. Ten druhý... Možná se jedná o informace, které máme v našem krásném archivu textů a nejsou to všeobeně známé věci. Ale každopádně, pokud vám nějaké informace ve Wiki chybí, ptejte se. Nejlépe na mailu. (naleznete v kontaktech)

Jak budeme rozšiřovat články, budeme uvádět data zveřejnění jednotlivých novinek u názvů článků. Nadpisy, u kterých nejsou data, jsou starší články, které už ve Wiki byly.


Wiki najdete na googledisku. Stejně tak bude k nahlédnutí u organizátorů, ale často nebudete mít čas ji studovat ve hře, pokud ji nebudete aspoň trochu znát dopředu.

Šeptanda

Zde najdete text, který vám dá nejen informace o světě, ale i o současném dění. Prostě o tom, co se šeptá a říká mezi lidmi na hranicích s Podhůřím a v Podhůří. Stejný text je i pod Základními znalostmi.

Základní znalosti

Pokud je pro někoho Wiki moc rozvláčná, pak tu máme výcuc o místopisu. Takové minimum znalostí, abyste věděli, že draci neexistují, co je jaké království a podobně. Jedná se o úplně základní znalosti pro hráče nezbytné. Tento soubor je také možné stáhnout jako PDF.