O akci

Přicházíte do ponurého kraje, jehož jméno bylo zapomenuto. Místo, kde bohové jsou jen slovem a naděje to, co udržuje poslední hrstku obyvatel při životě. Zde dobro ani zlo nejsou podstatné, podstatné je žít. A nebo se mýlím?

Úvod

Jedná se o LARP původně ze společné kuchyně Blizzy + Raven, nynější podobu má již na svědomí Fanatický vývojový tým a Hermi. Raven je hlavní organizátor, Condor se stará o alchymii, pravidla, Hermi pak řeší technické věci a Astra tvoří svět, magii.

POZOR ZMĚNA! Prosíme oproti předešlým ročníkům abyste většinu dotazů směřovali na e-mail či na Ravena. Astralien tvoří svět, ale Raven je hlavním organizátorem a když se budete ptát Astry, beztak vytvoří jen společnou konverzaci. Hlavní rozhodovací slovo má Raven.

Co je Dobro za akci?

Dobro je určeno pro začátečníky i pokročilé hráče, doporučený věk je 15 a více. Mladší (děti do 15ti) mohou přijet s dospělým (rodiče, sourozenci, opatrovníci) doprovodem, který za ně bude ručit. Co se týče hráčů 15 až 18 let, potřebujeme prohlášení rodičů.

Jedná se o malinko bojovější larp typu svět. Preferujeme jednotlivce nebo skupiny o velikosti 3-5 hráčů. Na své si přijdete, pokud máte rádi hodně magie, hrdinské příběhy a zápletky točící se kolem záchrany světa.

Staví na propracovaném světě a herních mechanismech. Pro hráče je připraven svět, který díky vlastní iniciativě mohou objevovat, porážet bestie, jednat s jinými hráči, pročítat rozsáhlou knihovnu a nejspíše i zachraňovat svět.

Snažíme se být co nejvštřícnější a přizpůsobit se požadavkům hráčů, pokud jsou kladeny dostatečně předem. Proto se pokusíme postavit situace řešitelné jak zbraní, tak čistým rozumem či hbitým jazykem.

Letošní ročník je stále stavěn jako hrdinská fantasy, ve které postavy prozkoumávají různá zákoutí herného světa, řeší místní politický konflikt a možná i zachrání svět či své duše. Mnohé záleží na iniciativě hráčů, jak se přičiní o své zapojení a na kolik získají o určitých zápletkách informace.

Informace o místě:

Jídlo a pití, přespávání, zázemí.

Přespává se na pozemku u Vechtrovny. Vechtrovna má omezenou kapacitu přespávajících. Organizátoři, CP a členové Pilirion o. s. má ve Vechtrovně přednost. Proto raději počítejte s přespáním ve vlastním stanu.

Počet zúčastněných osob je možné si hlídat na stránkách registrovaných.

U Vechtrovny je studánka, nikoliv tekoucí voda. Podle všech testů je v ní voda pitná, ovšem pokud jí nevěříte, tak si přivezte vlastní pití.

Na místě je kadibudka. Toaleťák si raději vezměte, může dojít.

Jídlo si bude možné udělat večer na ohni či na vlastním vařiči. (Bude záležet na tom, jestli bude či nebude vyhlášena pohotovost v lese kvůli požárům.) Jídlo organizace nezajišťuje, přineste si vlastní zásoby.

Doprava

Je možné dojet na akci autem?

Ano, kousek od Vechtrovny. Ovšem předem nás informujte, protože počet míst na parkování je omezený. Po předchozích zkušenostech může přijet maximálně 5 aut. Musí vždy zůstat volná příjezdová cesta. A řidiči poslechnou výzvy organizátorů nebo členů Pilirion o.s. k přeparkování.

Parkovat je možné na souřadnicích: 49.8640628N, 13.4004583E, také se dá parkovat na 49.8638069N, 13.4056083E a 49°51'50.029"N, 13°24'17.061"E.

Jsou nějaké doporučené spoje?

Ano, jsou. V 17:09 odjíždí vlak z Plzně do zastávky Obora u Kaznějova, velmi pravděpodobně vám přijdeme naproti. Zastávka je vzdálená od vechtrovny asi 1,7 Km.

Pak z Kaznějova vyjíždí vlak v 16:11. Idost ukazuje, že na vlak se dostanete z Plzně z Bolevce do Kaznějova pomocí autobusu v 15:19. Další spoj, který nedoporučujeme (bude moc pozdě) vyjíždí z Plzně v 22:57 a jedná se o přímý vlak. Ano, spojení se poněkud zhoršilo.

Pokud se chcete projíto o něco víc, můžete jet do Horní Břízy vlakem nebo autobusem a pak jít cca 2,5 Km. Z Plzně do Horní Břízy to jezdí opravdu každou chvilku jak z vlakáče, tak z autobusáku.

FAQ

Co všechno obsahuje registrační poplatek?

Přespání na Vechtrovně a náklady na tisk a rekvizity.

Je možné si sebou vzít nehrající doprovod?

Ano, za poplatek za přespání (40 kč) to možné je. U mladších účastníků toto naopak vítáme. Když bude mít doprovod foťák a po akci se podělí o fotky, i to bude fajn.

Je mi méně než 15 let a chci jet.

V případě, že s hráčem mladším 15ti let bude nějaký dospělý dozor, který za něj bude odpovídat, pak se akce zúčastnit může. Děti pod 10 let nám přijdou dost mladé na účast, ale pokud budou s dospělým sourozencem nebo rodičem, který se o ně postará i pod stanem, v přítomnosti vos a v chladném počasí, proč ne. Nechceme si tuto starost brát na hrb sami, míváme dost starostí s během hry.

Děti na akci

Malé děti (pod 10 let) na akci je možné vzít pouze za doprovodu rodičů, zákonných zástupců či zletilých sourozenců. U Vechtrovny se nachází trať, která může být pro prcka nebezpečná a pak... Jsme v přírodě. V okolí často obývají vosy, je hodně klíšťat... Je na zvážení, zda zvládnete malé dítě uhlídat a u toho si i hrát a moc nerušit hru ostatním.

P.S.: Také máme prcka, budeme to muset zvládnout. ;-)